Amazon, Google, Microsoft en Oracle slepen allen omvangrijke contracten voor cloudservices van het Amerikaanse ministerie van Defensie binnen. De contracten kennen ieder een plafond van 9 miljard dollar.
Het gaat om de zogeheten Joint Warfighting Cloud Capability-contracten. Hiermee krijgt het Amerikaanse ministerie de beschikking over commerciële cloudmogelijkheden en -diensten van commerciële Cloud Service Providers (CSP's). Onderdeel van de contracten zijn commerciële prijzen.
Door de Joint Warfighting Cloud Capability-contracten wil het ministerie de beschikking krijgen over wereldwijde toegang tot clouddiensten, veerkrachtige diensten, gecentraliseerd beheer en gedistribueerde aansturing, gebruiksgemak, elastic computing, storage en netwerkinfrastructuur, geavanceerde data-analytics, verbeterde security en tactische edge apparaten.
Meer informatie is hier beschikbaar.