Anonymous valt Centrale Bank van Rusland en Nestlé aan

Anonymous claimt zowel de Centrale Bank van Rusland als het Zwitserse bedrijf Nestlé te hebben gehackt. De Centrale Bank van Rusland is aangevallen als vergelding voor de Russische inval in Oekraïne. Nestlé is volgens Anonymous doelwit aangezien het bedrijf weigert zijn activiteiten in Rusland te staken.
Beide aanvallen zijn door Anonymous op Twitter bekend gemaakt. De groep kondigt aan binnen 48 uur ruim 35.000 documenten van de Centrale Bank van Rusland online te zullen publiceren. De dataset omvat naar verluid onder meer geheime overeenkomsten.
Anonymous hacks Russia's Central Bank and more than 35,000 files will be exposed in 48 hours. pic.twitter.com/0VUhqVmo89
— Anonymous (@LatestAnonPress) March 23, 2022
Bij Nestlé claimen de aanvallers 10GB aan data te hebben buitgemaakt. Deze gegevens zijn inmiddels gepubliceerd. Anonymous schrijft op Twitter: "Hackersgroep Anonymous geeft 10GB aan data van het Zwitserse bedrijf Nestlé vrij. Dit is een vergelding van het collectief voor de voortzetting van de activiteiten van het bedrijf in Rusland."
BREAKING NEWS: Hacker group Anonymous has released 10 GB of data from Swiss company Nestlé. This is the collective's retaliation for continuing the company's business in Russia. pic.twitter.com/TQjJJrCWZr
— Anonymous (@LatestAnonPress) March 22, 2022