Witold Kepinski - 20 november 2015

Boxtel, Eindhoven en Boxtel starten ICT coöperatie als alternatief voor Centric en Pinkroccade

Boxtel, Eindhoven en Boxtel starten een ICT coöperatie als alternatief voor de (gemeentelijke) software van Centric en Pinkroccade. Ze willen hun informatiehuishouding verbeteren, standaardiseren, delen met andere gemeenten en substantieel goedkoper maken.

De publiek-private samenwerking in deze context is gericht op een moderne manier van standaardiseren en delen, waardoor de gemeenten optimaal kunnen profiteren van de technologische ontwikkelingen. GemCloud heeft een platform ontwikkeld, waarop deze publiek-private samenwerking kan worden geconcretiseerd: een geïntegreerd gemeentelijk systeem(-concept), waarin gemeenten zichzelf en elkaar helpen om bovengenoemd doel te realiseren.

Het ‘moderne standaardiseren en delen’ wordt ingevuld door de in de gemeentelijke informatiehuishouding te gebruiken applicaties één maal te ontwikkelen en daarna met zo veel mogelijk andere gemeenten te delen. Hierbij worden de KING-, Gemma- en overheidsstandaarden in acht genomen, voor zover wettelijk vereist en/of naar mening van de partijen passend bij hun ambities.

De samenwerking begint bij de architektuur en software, die GemCloud bij de start van de samenwerking al operationeel beschikbaar heeft, kan worden verbreed naar alle software in de gemeentelijke bedrijfsvoering met betrekking tot burgerzaken, het sociaal domein en ‘zaakgericht werken’ en kent als uiteindelijk perspectief alle software ten behoeve van de hele gemeentelijke bedrijfsvoering en dienstverlening.

Er was al eerder op 9 april 2015 een memorandum of understanding afgesproken tussen de drie gemeenten.

WK

DIC Security Day BW tm 1 juli 2025
DIC Security Day BN + BW tm 1 juli

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!