Wouter Hoeffnagel - 27 december 2024

Finse autoriteiten onderzoeken schip na schade aan onderzeese stroomkabel

De Finse autoriteiten onderzoeken een schip nadat een onderzeese stroomkabel beschadigd is geraakt. Het gaat om de Eagle S, dat onder de vlag van de Cookeilanden vaart en deel zou uitmaken van een Russische schaduwvloot.

Finse autoriteiten onderzoeken schip na schade aan onderzeese stroomkabel image

De stroomkabel Estlink 2 tussen Estland en Finland raakte op Eerste Kerstdag beschadigd. De Eagle S zou op dat moment in de buurt zijn geweest van de onderzeese kabel. Het schip trok de aandacht doordat het anker ontbrak. Vermoedt wordt dat het schip met zijn anker de stroomkabel kapot heeft getrokken.

Geënterd

De Eagle S is door de Franse kustwacht geënterd en naar Finse wateren gebracht. Daarbij is de vracht in beslag genomen. Zowel het schip, de rederij als de bemanning worden door de Finse autoriteiten onderzocht.

Vorige maand raakte tweede datakabels in de Oostzee beschadigd. Het gaat om een kabel tussen Duitsland en Finland en Litouwen en Zweden. Daarbij wordt vermoed dat een Chinees vrachtschip verantwoordelijk is voor het beschadigen van de kabels.

Axians 30/01/2025 t/m 06/02/2025 BN + BW SoftwareOne 03/02/2025 t/m 10/03/2025 BN + BW
Axians 30/01/2025 t/m 06/02/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!