Canalys: Trump tarieven zorgen voor verdeelde reacties bij IT-partners
– De discussie over tarieven heeft deze week veel beroering veroorzaakt in de IT-sector. Een recente peiling onder 469 wereldwijde partners, uitgevoerd door Canalys, laat een verdeeld beeld zien over de impact: ongeveer 50/50 positief en negatief. Verrassend genoeg ziet 41% van de partners het als goed nieuws en een duidelijk voordeel voor hun bedrijf.
"Waar onduidelijkheid is, is marge!", zo meldt Canalys analist Jay McBain op LinkedIn.
Het onderzoeksbureau kondigt aan binnenkort dieper in de materie te duiken en een rapport uit te brengen over de wereldwijde hardware-aankopen van bedrijven en overheden ter waarde van biljoenen dollars.
"Dit is op zijn zachtst gezegd een zeer genuanceerd onderwerp," aldus McBain.
Hoewel de meeste edge-apparaten zoals pc's en smartphones in China worden geassembleerd, zijn de ogen vooral gericht op Taiwan en de chips die de komende 20 jaar het AI-tijdperk van de industrie zullen aandrijven.
Er spelen belangrijke geopolitieke kwesties rond Taiwan en China, die door tarieven verergerd kunnen worden. Canalys wijst op een 7-jarige projectie van de halfgeleiderproductie (van VLSI) van 9 maanden geleden, die de komende 4 jaar aanzienlijk zou kunnen verschuiven.