Wouter Hoeffnagel - 05 februari 2025

'China werkt aan antimededingingsonderzoek naar Intel'

China start mogelijk ook een antimededingingsonderzoek naar Intel. Het is onduidelijk waarop dit onderzoek exact gericht is.

'China werkt aan antimededingingsonderzoek naar Intel' image

Dit meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de State Administration for Market Regulation (SAMR), dat eerder recentelijk vergelijkbare onderzoeken opende naar Google en Nvidia. Met de onderzoeken lijkt China te willen terugslaan naar de Verenigde Staten (VS), dat onlangs extra importheffingen oplegde aan producten uit China.

Het onderzoek naar Google is gericht op de dominante marktpositie van het mobiele besturingssysteem Android en de impact daarvan op Chinese smartphonefabrikanten. Het onderzoek naar Nvidia is gericht op de overname van Mellanox Technologies, waarbij China onderzoekt of de overname volgens de regels is verlopen.

Bechtle Gold awards 03/02/2025 t/m 10/02/2025 BN + BW Axians 30/01/2025 t/m 06/02/2025 BN + BW
Bechtle Gold awards 03/02/2025 t/m 10/02/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!