Wouter Hoeffnagel - 14 februari 2025

TikTok weer beschikbaar in Amerikaanse appwinkels

TikTok is weer beschikbaar in de Amerikaanse appwinkels van de techbedrijven Apple en Google. De partijen verwijderde de app op 19 januari, waardoor nieuwe gebruikers de social media-app niet meer konden downloaden.

TikTok weer beschikbaar in Amerikaanse appwinkels image

Wetgeving ingevoerd onder voormalig president Joe Biden dwingt het Chinese moederbedrijf van TikTok ByteDance tot het verkopen van zijn Amerikaanse activiteiten. De deadline hiervoor was 19 januari. ByteDance gaf echter geen gehoor hieraan; de Amerikaanse activiteiten zijn nog altijd in handen van het Chinese bedrijf. Amerikaanse appwinkels mochten de app daarom vanaf 19 januari niet meer verspreiden.

Kort voor de deadline schakelde TikTok zichzelf al uit voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers. Op zijn eerste dag als 47ste president van de Verenigde Staten gaf Donald Trump de app echter uitstel, waardoor TikTok nog 75 dagen langer blijft werken. De nieuwe deadline is vastgelegd op 5 april. Deze week liet Trump echter al doorschemeren dat hij de deadline mogelijk opnieuw gaat verlengen.

E-Storage 10/02/2025 t/m 21/02/2025 BN +BW Logic  Monitor Platinum award 13/02/2025 t/m 19/02/2025 BN + BW
E-Storage 10/02/2025 t/m 21/02/2025 BN +BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!