Witold Kepinski - 04 april 2025

Public cloud repatriation en datasoevereiniteit bieden kansen voor channel partners

Public cloud repatriation en datasoevereiniteit waren tastbare zakelijke kansen onder de 1000+ partners die deelnamen aan de Canalys channel survey. Dit meldt Steven Kiernan, Vice President bij onderzoeksbureau Omdia & Canalys.

Public cloud repatriation en datasoevereiniteit bieden kansen voor channel partners image

Kierman meldt op Linkedin: "Hybrid IT zag het hoogste investeringsniveau onder de 1010 partners die deelnamen aan de Partner Pulse survey van Canalys , nu onderdeel van OmdiaOngeveer 93% van de respondenten vertelde ons dat klanten waarschijnlijk zouden investeren in hybrid IT - een combinatie van public cloud, private datacenters en edge computing. 

Dit werd op de voet gevolgd door public cloud repatriation - 85% van de partners vertelde ons dat ze verwachtten dat klanten zouden investeren om workloads van public cloud naar private datacenters te verplaatsen. 

Datasoevereiniteit

Op de derde plaats stond datasoevereiniteit. Ongeveer 79% zei dat klanten zeer waarschijnlijk of enigszins waarschijnlijk zouden investeren. Ongeveer 36% van de respondenten kwam uit EMEA - sovereign cloud is een belangrijk discussiepunt geworden binnen de regio.

Ondertussen blijft een van de meest besproken onderwerpen in cloud - GPU-as-a-Service - een kleinere kans voor het kanaal. Slechts 19% zei dat klanten zeer waarschijnlijk zouden investeren, en nog eens 50% zei enigszins waarschijnlijk. Eén van de grootste spelers in deze sector, CoreWeave, ging eind vorige maand naar de beurs. De beursintroductie werd door velen gezien als een teleurstellende gebeurtenis, maar sindsdien is de koers gestegen.'

grafische gebruikersinterface
Verkada BW 10-04 tm 25-04-2025
Jamf Cybersec 2025 1 BW + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!