Witold Kepinski - 10 april 2025

Apple schikt aanklacht wegens oneerlijk ontslag klokkenluider

Apple heeft een schikking getroffen in een zaak die was aangespannen door voormalig engineering manager Ashley Gjøvik wegens schendingen van arbeidsrechten.

Apple schikt aanklacht wegens oneerlijk ontslag klokkenluider image

 Gjøvik claimde te zijn ontslagen nadat ze kritiek uitte op werkomstandigheden en milieukwesties zo meldt The Register.

Volgens de schikking erkent Apple dat zijn geheimhoudings- en intellectueel eigendomsbeleid werknemers niet verbiedt te spreken over lonen, werktijden en arbeidsomstandigheden, noch om contactinformatie met collega's te delen of deel te nemen aan vakbondsactiviteiten. 

Gjøvik noemt de schikking een "monumentaal moment" in haar strijd voor werknemersrechten. Apple heeft niet gereageerd op een verzoek om commentaar, aldus The Register.

Verkada BW 10-04 tm 25-04-2025
ICT Cup DIC BW BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!