Redactie - 17 april 2025

Apple meldt vooruitgang in CO₂-reductie en gebruikt meer gerecyclede materialen

Apple heeft bekendgemaakt dat het een reductie van meer dan 60 procent in de wereldwijde broeikasgasuitstoot heeft gerealiseerd ten opzichte van 2015. Dit is een belangrijke mijlpaal in de richting van het ambitieuze Apple 2030-doel om volledig CO₂-neutraal te opereren. Het bedrijf rapporteert deze en andere milieuprestaties in het jaarlijkse Voortgangsrapport dat vandaag is gepubliceerd.

Apple meldt vooruitgang in CO₂-reductie en gebruikt meer gerecyclede materialen image

Naast de CO₂-reductie meldt Apple dat het nu 99 procent gerecyclede zeldzame aardmetalen gebruikt in alle magneten en 99 procent gerecycled kobalt in alle door Apple ontworpen batterijen. De primaire doelstelling van Apple's 2030-strategie is een reductie van 75 procent in de broeikasgasuitstoot ten opzichte van 2015. De resterende uitstoot zal worden gecompenseerd met hoogwaardige CO₂-kredieten. Apple werkt continu aan het verkleinen van zijn CO₂-voetafdruk, onder andere door de transitie van de toeleveringsketen naar hernieuwbare energie en het verhogen van het gebruik van gerecyclede materialen. In het afgelopen jaar resulteerde dit in een vermindering van circa 41 miljoen ton aan broeikasgasemissies.

Milieu-initiatieven

Het rapport benadrukt de voortgang op verschillende milieu-initiatieven, waaronder de toename van hernieuwbare energie in de toeleveringsketen (nu 17,8 gigawatt), de inspanningen om de directe klima impact van industriële processen zoals de productie van halfgeleiders en displays te verminderen (met toezeggingen van leveranciers voor minstens 90 procent reductie van gefluoreerde broeikasgassen tegen 2030), en het toenemende gebruik van gerecyclede en hernieuwbare materialen in producten. Daarnaast meldt Apple dat leveranciers in het Zero Waste-programma sinds 2015 3,6 miljoen ton minder afval op stortplaatsen hebben doen belanden. Ook wordt er geïnnoveerd om de uitstoot van producten zelf te verminderen, zoals te zien is in de nieuwe MacBook Air met meer dan 55 procent gerecyclede materialen en de CO₂-neutrale Mac mini en Apple Watch-opties. Tot slot meldt Apple een gezamenlijke besparing van meer dan 340 miljard liter zoetwater sinds de start van het Clean Water-programma in 2013.

Ter gelegenheid van de Dag van de Aarde organiseert Apple diverse activiteiten en aanbiedingen om recycling te stimuleren en bewustzijn te creëren.

Lisa Jackson, Vice President of Environment, Policy, and Social Initiatives bij Apple, stelt: "We zijn ongelooflijk trots op onze stappen richting Apple 2030, die alle aspecten van onze bedrijfsvoering raken. We gebruiken nu meer schone energie en gerecyclede materialen dan ooit in onze producten. We besparen water, verminderen wereldwijd ons afval en doen grote investeringen in de natuur. Nu 2030 dichterbij komt, intensiveren we onze inspanningen, een opdracht die we met innovatie en samenwerking vol vertrouwen tegemoet zien."

DIC Security Day BW tm 1 juli 2025 Verkada BW 10-04 tm 25-04-2025
DIC Security Day BN + BW tm 1 juli

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!