Zig en Xitres bundelen krachten met steun van Main Capital Partners
Zig en Xitres, twee softwareleveranciers voor respectievelijk de sociale en commerciële vastgoedmarkt, bundelen hun krachten om samen een leidende positie te verwerven op de Nederlandse vastgoedsoftwaremarkt. Door deze strategische combinatie kunnen klanten in beide marktsegmenten profiteren van een completer end-to-end productaanbod. Main Capital Partners (“Main”) heeft een meerderheidsbelang in zowel Zig als Xitres en blijft ook na de transactie meerderheidsaandeelhouder.

Xitres is een Nederlandse softwareleverancier gericht op de commerciële huisvesting, met innovatieve cloud-based CRM-oplossingen waarmee gebruikers het gehele klanttraject digitaal kunnen beheren gedurende het verkoop- en verhuurproces. Daarbij wordt efficiënte communicatie met potentiële kopers en huurders gefaciliteerd. Vanuit het hoofdkantoor in Hengelo, met meer dan 35 medewerkers, heeft het bedrijf een prominente positie opgebouwd in Nederland en bedient het grote vastgoedbeheerders zoals Vesteda, MVGM en BPD Woningfonds, evenals projectontwikkelaars zoals Van Wonen, AM en Van Wijnen. Na de investering van Main Capital Partners in juli 2024 nam Xitres in februari 2025 Hartje Wonen over, waarmee het bedrijf zijn aanbod voor nieuwbouwprojecten versterkte en internationale uitbreiding naar de Belgische en Duitse vastgoedmarkten mogelijk maakte.
De overname van Xitres markeert een belangrijke mijlpaal in Zig’s strategie om uit te breiden naar de commerciële huisvesting. De transactie versterkt Zig met een ervaren team en bouwt voort op bijna 20 jaar expertise en kennis van Xitres in de commerciële vastgoedsector. Het productaanbod van Xitres is complementair en levert aanzienlijke meerwaarde voor klanten. Tegelijkertijd blijft Zig zich onverminderd inzetten voor haar oorspronkelijke kernmarkt, de sociale woningbouw, met blijvende focus op het ontzorgen van klanten en het helpen van hun organisaties met slimme softwareoplossingen. De combinatie moet innovatie verder stimuleren en meer waarde leveren aan klanten in beide markten.
Tot slot is de gecombineerde groep goed gepositioneerd om kansen op internationalisering te benutten, mede dankzij de overname door Zig van het Duitse renovatiemanagementsoftwarebedrijf Doozer in 2024, dat zich eveneens richt op de commerciële woningmarkt.
Combinatie
Anton Vreugdenhil, CEO van Zig: “We zijn verheugd om de strategische combinatie van Zig en Xitres aan te kondigen, een stap die Zig’s positie in de commerciële huisvestingaanzienlijk versterkt. Deze samenwerking stelt Zig in staat om klanten een breder en beter geïntegreerd productaanbod te bieden, aansluitend op de introductie van ons Zig365-concept eerder dit jaar. Deze combinatie is een logische stap in onze strategie om innovatieve, end-to-end softwareoplossingen te leveren voor de bredere vastgoedsector.”
Martijn Fähnrich, CEO van Xitres: “We kijken uit naar de samenwerking met Zig en de kansen die deze biedt. Samen vormen we een sterker bedrijf dat klanten volledig kan ondersteunen bij alle kernprocessen van vastgoed- en huurbeheer in het commerciële domein. Door onze oplossingen, expertise en schaal te bundelen, zijn we in staat om innovatie te versnellen en blijvende waarde te leveren aan de vastgoedsector.”
Sjoerd Aarts, Managing Partner bij Main en Voorzitter van Zig’s Raad van Commissarissen: "De bredere PropTech-markt is een belangrijk speerpunt voor Main. De overname van Xitres ontsluit de commerciële vastgoedmarkt verder voor Zig en biedt tevens aanknopingspunten voor toekomstige (internationale) groei. De overname is de vijfde strategische acquisitie sinds onze samenwerking met Zig eind 2021. Deze stap versterkt het fundament van het bedrijf, en daarom kijken we met veel vertrouwen naar de toekomst om onze groeidoelstellingen in de PropTech-sector verder waar te maken."