Aanleg glasvezel op Hessenpoort Zwolle gestart

Na enige vertraging door de langdurige vorstperiode is glasvezelbedrijf Bright Access begonnen met de aanleg van een glasvezelnetwerk op bedrijventerrein Hessenpoort in Zwolle. Het afgelopen half jaar is er al hard gewerkt om de Marslanden te voorzien van glasvezel, en na Hessenpoort volgt ook nog bedrijventerrein Voorst.
Op Hessenpoort is met veel enthousiasme gereageerd op de komst van betaalbaar glasvezel. Projectleider Boudewijn Ates: “Ik heb veel ondernemers gesproken en zij geven allemaal het zelfde aan: bedrijven kunnen niet meer zonder een kwalitatief goede verbinding. Glasvezel is de toekomst, zeker voor een bedrijventerrein als de Hessenpoort. Het terrein is vol in ontwikkeling. Er vestigen zich mooie ondernemingen, die er steeds vaker voor kiezen om maximaal gebruik te maken van ICT toepassingen in de Cloud. Een hoogwaardige glasvezelaansluiting is dan een vereiste.”
Eén van de enthousiaste bedrijven is Transferro. Directeur Arap-John Tichelaar: ''Om de Hessenpoort als vestigingsplaats voor toekomstige ondernemingen interessant te houden, is het van belang om een betaalbare en kwalitatief goede glasvezel infrastructuur te hebben.''
De netwerken van Bright Access zijn 100% open, ieder ICT-bedrijf kan er diensten op leveren. Daarom wordt het project in Zwolle actief ondersteund door veel lokale ICT bedrijven zoals Arcus IT, Infracom, Voiperator, Hagemeijer Automatisering Services, Rabbit Systems, HBCS Consultancy & Solutions en 123Telcom.
De werkwijze van Bright Access blijkt effectief. Het Enschedese bedrijf heeft in de afgelopen twee jaar meer dan veertig bedrijventerreinen in Oost-Nederland voorzien van glasvezel.
Foto: Links Boudewijn Ates (Bright Acces), rechts Arap-John Tigchelaar (Transferro B.V.)